První trimestr – jak jsem jej zvládla?

Test mi ukázal to, na co jsem dlouhou dobu čekala. Dvě čárky!! Nemohla jsem tomu uvěřit.  Že by naše přání se splnilo. Po roce vnitřního rozhodnutí mít miminko (střídaly se fáze počítání správných dnů, kdy ano, hrocení, zklamání, kdy to zase nevyšlo, nechání být, až k úplnému odevzdání) to vyšlo a můj test ukazoval konečně dvě čárky. Test jsem si udělala znovu, i když bylo napsáno, že další se má udělat asi až po týdnu. Druhý den znovu a pořád dvě čárky. Ale zůstávali jsme v pokoře, uzemnění dokud se situace nepotvrdí. A tak to začalo. Naše přání mít miminko se splnilo a jako každá žena poprvé, když otěhotní, tak neví, co ji bude pořádně čekat. Jen jsem měla domněnky, očekávání a radost z nové situace.

První trimestr byl hodně náročný.  Vnímala jsem velkou citlivost na pachy a různé vůně. Nemohla jsem jezdit v MHD a chodit mezi lidi. Postupně se přidávalo nechutenství – přestala jsem jíst zeleninu a vše, co bylo „zdravé“. Ne pravidelně, ale občas jsem měla ranní zvracení a také začaly problémy se zácpou.

Nejvíce mi chutnaly citrusové plody – pomeranče, grepy. Někdy jsem snědla jen jablko na snídani, na oběd polévku a na večeři pomeranč. Není se čemu divit, že jsem zhubla 6 kg. Přidala se únava, teplota neklesla pod 37,5 °C a nejraději bych jen spala a nic neděla. V této době jsem já nadšená sportovkyně a akční žena přestala ze dne na den cvičit i pracovat,neměla jsem sílu ani energii a vůbec mi to nechybělo. Byla jsem ráda, že odpočívám a nic nedělám. Abych vůbec něco jedla, tak mi nejvíce chutnala jídla z dětství – krupicová kaše, sladká rýže, buchtičky s krémem a čerstvé rohlíky s máslem. Mňam 🙂

A studovala jsem, četla, pouštěla si videa a sbírala informace, co nás čeká.

19. týden těhotenství

A jak jsem podpořila stravu a správný vývoj těhotenství? 

Už před těhotenstvím jsem se zaměřila na detoxikaci nejen fyzického těla, ale i mysli a emocí. Takže jsem během těhotenství pokračovala v tom, co jsem dělala před. I produkty Dr. Nony jsem užívala s pocitem maximálního bezpečí a jistoty, že pro sebe i miminko dělám maximum, užívala jsem je přes 8 let. Jen jsem upravila dávkování a řídila jsem se svou intuicí a pocity.

Základem byly tobolky Halo Ravseen v dávkování 2-0-0 pro správný vývoj miminka, správný vývoj mozku a posílení imunitního systému.

Halo Fáze 9 pro udržení plodu první 3 měsíce a doporučuje se zejména při rizikovém těhotenství  v dávkování 2-0-0. Od druhého trimestru jsem dávkovala jen 1-0-0 v rámci harmonizace hormonálního i nervového systému. Fáze 9 mi dělala dobře.

Halo čokoseen – čokoládový nápoj pro celkově posilující vliv na imunitní systém  a dávkovala jsem 2 lžičky do ranního koktejlu nebo jen tak na lžičku během dne. Obsahuje i množství velmi důležité kyseliny listové a vitaminy skupiny B. Hlavně mi čokoseen moc chutná.

„Někdy ani nevím proč, ale vnitřně cítím, že toto je to ono“

Dále jsem doplnila spirulinu nebo vitamíny pro kojící, jód a Femibion pro první trimestr z lékárny.

Pravidelně jsem natírala prsa a bříško regeneračním krémem Solaris na prevenci poškození pokožky a hodně mi pomáhal při tlaku a bolestech v prsou v začátcích těhotenství.

Koupele v levandulové soli v 2x v týdnu- koupele miluji a vana mi dělala opravdu moc dobře pro celkové psychické uvolnění a regenerační efekt.

Buněčnou výživu jsem doplnila Zdravým jídlem – F1, příchuť vanilka a jahoda. Rozmíchala jsem 2 odměrky do jogurtu nebo rýžového mléka, rozmixovala banán, jablko nebo pomeranč, přidala trošku oříšků a pomalu popíjela buď na snídani nebo večeři.

Věděla jsem a byla jsem si jistá, že sobě i miminku dopřávám maximum, i když jsem kvalitně nejedla.

A co myšlenky, emoce a pocity? 

Vědomě jsem se co nejvíce vyhýbala stresu. Vím, jak je období těhotenství velmi důležité pro miminko. Dělala jen to, co mi bylo příjemné.  I když to někdy nešlo. Běžná realita je někdy hodně náročná. Přišly občasné deprese – jak to vše zvládnu, jak to bude finančně, budu moci pracovat. Taková bezmoc, že díky šílené únavě, se mi do ničeho nechce.  Všechny tyto emoce a pocity jsem si hned čistila a pravidelně jsem chodila na Motýlí terapii, která je vhodná pro všechny těhotné ženy v rámci zdravého vývoje těhotenství a uvolňování bloků z prenatálního vývoje od naší maminky a rodové linie. Technika je velmi jemná, relaxační a meditující. Vřele všem ženám doporučuji. A používala jsem další techniky na zvládání emocí a myšlenek, které mám v praxi osvědčené.

Na konci 3 měsíce se vše zlomilo. Energie přibývala, chuť na jídlo také (bylo to období Vánoc a snad první Vánoce jsem se vůbec neomezovala co do jezení  sladkostí :))

Od 4. měsíce jsem se cítila zcela zdravá a plná energie. Měla jsem náladu i energii na tvoření, terapie a život.  Bříško se pomalu zakulacovalo, mé chutě i strava byly stabilizované a na váze jsem postupně přibírala na mou původní (v 1. trimestru jsem zhubla 6 kg).

Těšila jsem se na další vývoj těhotenství.

S úctou a přáním hladkého průběhu těhotenství,

Libuše Jankůjová

Poznámka: Moje vlastní zkušenosti se mohou lišit od zkušeností dalších uživatelů, proto negarantuji, že dosáhnete stejných výsledků. Každý organismus funguje individuálně, proto se zříkám osobní zodpovědnosti za uvedené informace.

Všechny doplňky stravy je nutné zapíjet jednou až dvěma sklenicemi čisté vody. Je nutné dbát doporučení lékaře!! Účinky produktů Dr. Nony se dostaví především při jejichdlouhodobém užívání, (ačkoliv se vyskytly i rychlé pozitivní  reakce při jednorázovém použití).

Všechny kosmetické produkty se nanáší v malém množství na pokožku či sliznice, rychle se vstřebávají. Stačí nanášet malé množství, protože biologicky aktivní látky jsou v nich obsažené ve vysokých koncentracích. Díky tomu jsou finanční výdaje při použití produktů Dr. Nony nižší.

Veškeré následující postupy a návody mají pouze doporučující charakter a nemají ani nemohou být náhradou za lékařskou péči. Doplňky Dr. Nony jsou podpůrné a doplňkové a v žádném případě to nejsou léky. Nejprve se poraďte se svým lékařem!!

Mou vášní je od 20 let duchovní a osobnostní rozvoj, práce s myšlenkami a odstraňování podvědomých bloků a traumat z prenatálního období. Působím jako osobní terapeutka a konzultantka produktů značky Dr. Nony z Mrtvého moře s unikátní Archeabakterií . Jsem průvodkyní pro všechny ženy, které nejsou spokojené sami se sebou (se svým zdravím, tělem, vztahem, prací, financemi) a jsou na cestě hledání sebe sama - svého ženství, pevného zdraví a své sebehodnoty. V současné době jsem nejen podnikatelka, ale i maminka na rodičovské dovolené.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.