Jak jsem zvládla první trimestr?

Jsem nyní ve 21. týdnu těhotenství. Cítím se zcela zdravá a plná energie. Mám také  plno tvořivých nápadů. Bříško se pomalu zakulacuje, mé chutě jsou vyrovnané, strava stabilní,váhu postupně přibírám na původní (v 1. trimestru jsem zhubla 6 kg) – nyní vážím 56 kg a prsa rostou.

Pravidelně také navštěvuji 1x v týdnu gravid jógu, těhotenské cvičení a rychlou chůzi na páse. Hodně dobře mi dělají pravidelné návštěvy Motýlí terepie, která je výborná pro všechny těhotné maminky. Tak jak se staráme o své fyzické tělo, je potřeba se starat i o psychickou pohodou a naše podvědomí, aby miminko zbytečně netrpělo našimi programy a vzorci chování. Na toto si dávám velmi pozor. Sama vím, co jsem všechno čistila z prenatálu.

Užívám si nyní všeho naplno.

Bříško v 19. týdnu těhotenství

Ale v  prvním trimestru tomu tak nebylo. Hned po zjištění, že jsem těhotná, jsem vnímala velkou citlivost na pachy a různé vůně. Nemohla jsem jezdit v MHD a chodit mezi lidi. Postupně se přidávalo nechutenství – přestala jsem jíst zeleninu, a vše, co bylo „zdravé“.

Nejvíce mi chutnaly citrusové plody – pomeranče, grepy. Někdy jsem snědla jen jablko na snídani, na oběd polévku a na večeři pomeranč. Není se čemu divit, že jsem zhubla 6 kg. Přidala se únava, teplota neklesla pod 37,5 °C a nejraději bych jen spala a nic neděla. V této době jsem já nadšená sportovkyně přestala ze dne na den cvičit a vůbec mi to nechybělo. Byla jsem ráda, že odpočívám a nic nedělám. Abych vůbec něco jedla, tak mi nejvíce chutnala jídla z dětství – krupicová kaše, sladká rýže, buchtičky s krémem a čerstvé rohlíky s máslem. Mňam 🙂

Co vše jsem užívala a co doteď užívám?

Základem jsou tobolky Halo Ravseen v dávkování 2-0-0 pro správný vývoj miminka, správný vývoj mozku a posílení imunitního systému.

Tobolky Halo Fáze 9pro udržení plodu a doporučuje se zejména při rizikovém těhotenství  v dávkování 2-0-0, nyní už dávkuji jen 1-0-0.

Halo čokoseen čokoládový nápoj pro celkově posilující vliv na imunitní systém a dávkovala jsem 2 lžičky do ranního koktejlu nebo jen tak na lžičku během dne. Obsahuje i množství velmi důležité kyseliny listové.

Dále jsem doplnila spirulinu, jód a Femibion z lékárny.

Pravidelně natírám prsa a bříško regeneračním krémem Solaris na prevenci poškození pokožky a hodně mi pomáhal při tlaku a bolestech v prsou vzačátcích těhotenství.

Nejvíce si užívám koupele v levandulové soli v 2x v týdnu, vodu mám příjemně teplou a celkově vana je výborná pro celkové psychické uvolnění a regenerační efekt.

Buněčnou výživu jsem doplnila Zdravým jídlem – F1, příchuť vanilka a jahoda, které mi dělalo moc dobře i při nechutenství. Rozmíchala jsem 2 odměrky do jogurtu nebo rýžového mléka, rozmixovala banán, jablko nebo pomeranč, přidala trošku oříšků a pomalu popíjela buď na snídani nebo večeři.

Věděla jsem a byla jsem si jistá, že sobě i miminku dopřávám maximum, i když jsem kvalitně nejedla.

Nyní mám chutě vyrovnané, jím hodně zeleniny, luštěnin, celozrnných obilovin, tempeh a pokračuji v užívání všech pomocníků na podporu zdraví pro svůj klid a jistotu.

Těším se na další vývoj mého těhotenství.

Poznámka: Moje vlastní zkušenosti se mohou lišit od zkušeností dalších uživatelů, proto negarantuji, že dosáhnete stejných výsledků. Každý organismus funguje individuálně, proto se zříkám osobní zodpovědnosti za uvedené informace.

Všechny doplňky stravy je nutné zapíjet jednou až dvěma sklenicemi čisté vody. Je nutné dbát doporučení lékaře!! Účinky produktů Dr. Nony se dostaví především při jejichdlouhodobém užívání, (ačkoliv se vyskytly i rychlé pozitivní  reakce při jednorázovém použití).

Všechny kosmetické produkty se nanáší v malém množství na pokožku či sliznice, rychle se vstřebávají. Stačí nanášet malé množství, protože biologicky aktivní látky jsou v nich obsažené ve vysokých koncentracích. Díky tomu jsou finanční výdaje při použití produktů Dr. Nony nižší.

Veškeré následující postupy a návody mají pouze doporučující charakter a nemají ani nemohou být náhradou za lékařskou péči. Doplňky Dr. Nony jsou podpůrné a doplňkové a v žádném případě to nejsou léky. Nejprve se poraďte se svým lékařem!!

Zdravé jídlo

výživná směs plná živin

Bylinný koncentrát z Aloe

Udržuje hydrataci a zdravé trávení

Bylinný čaj Thermočaj

osvěží, nastartuje metabolismus pro hubnutí
Jsem terapeutka, nutriční koučka a konzultantka produktů Dr. Nony. Pomáhám Ženám - podnikatelkám, manažerkám, obchodnicím a všem maminkám, kterým záleží na zdraví svém a své rodiny mít pevné a harmonické zdraví a žít šťastný a spokojený život. Zabývám se koučinkem pro zdravý životní styl, transformační terapií pro odblokování energetických bloků a podvědomých programů, podporuji projekt "Zdravá snídaně do každé rodiny" .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.