ANALÝZA JÍDELNÍČKU ZDARMA!

Jak jsem zvládla první trimestr?

Jsem nyní v 19. týdnu těhotenství. Cítím se zcela zdravá a plná energie. Mám také  plno tvořivých nápadů. Bříško se pomalu zakulacuje, mé chutě jsou vyrovnané, strava stabilní,váhu postupně přibírám na původní (v 1. trimestru jsem zhubla 6 kg) – nyní vážím 56 kg a prsa rostou.

Pravidelně také navštěvuji 1x v týdnu gravid jógu, těhotenské cvičení a rychlou chůzi na páse. Hodně dobře mi dělají pravidelné návštěvy Motýlí terepie, která je výborná pro všechny těhotné maminky. Tak jak se staráme o své fyzické tělo, je potřeba se starat i o psychickou pohodou a naše podvědomí, aby miminko zbytečně netrpělo našimi programy a vzorci chování. Na toto si dávám velmi pozor. Sama vím, co jsem všechno čistila z prenatálu.

Užívám si nyní všeho naplno.

Bříško v 19. týdnu těhotenství

Ale v  prvním trimestru tomu tak nebylo. Hned po zjištění, že jsem těhotná, jsem vnímala velkou citlivost na pachy a různé vůně. Nemohla jsem jezdit v MHD a chodit mezi lidi. Postupně se přidávalo nechutenství – přestala jsem jíst zeleninu, a vše, co bylo „zdravé“.

Nejvíce mi chutnaly citrusové plody – pomeranče, grepy. Někdy jsem snědla jen jablko na snídani, na oběd polévku a na večeři pomeranč. Není se čemu divit, že jsem zhubla 6 kg. Přidala se únava, teplota neklesla pod 37,5 °C a nejraději bych jen spala a nic neděla. V této době jsem já nadšená sportovkyně přestala ze dne na den cvičit a vůbec mi to nechybělo. Byla jsem ráda, že odpočívám a nic nedělám. Abych vůbec něco jedla, tak mi nejvíce chutnala jídla z dětství – krupicová kaše, sladká rýže, buchtičky s krémem a čerstvé rohlíky s máslem. Mňam 🙂

Co vše jsem užívala a co doteď užívám?

Základem jsou tobolky Halo Ravseen v dávkování 2-0-0 pro správný vývoj miminka, správný vývoj mozku a posílení imunitního systému.

Tobolky Halo Fáze 9pro udržení plodu a doporučuje se zejména při rizikovém těhotenství  v dávkování 2-0-0, nyní už dávkuji jen 1-0-0.

Halo čokoseen čokoládový nápoj pro celkově posilující vliv na imunitní systém a dávkovala jsem 2 lžičky do ranního koktejlu nebo jen tak na lžičku během dne. Obsahuje i množství velmi důležité kyseliny listové.

Dále jsem doplnila spirulinu, jód a Femibion z lékárny.

Pravidelně natírám prsa a bříško regeneračním krémem Solaris na prevenci poškození pokožky a hodně mi pomáhal při tlaku a bolestech v prsou vzačátcích těhotenství.

Nejvíce si užívám koupele v levandulové soli v 2x v týdnu, vodu mám příjemně teplou a celkově vana je výborná pro celkové psychické uvolnění a regenerační efekt.

Buněčnou výživu jsem doplnila Zdravým jídlem – F1, příchuť vanilka a jahoda, které mi dělalo moc dobře i při nechutenství. Rozmíchala jsem 2 odměrky do jogurtu nebo rýžového mléka, rozmixovala banán, jablko nebo pomeranč, přidala trošku oříšků a pomalu popíjela buď na snídani nebo večeři.

Věděla jsem a byla jsem si jistá, že sobě i miminku dopřávám maximum, i když jsem kvalitně nejedla.

Nyní mám chutě vyrovnané, jím hodně zeleniny, luštěnin, celozrnných obilovin, tempeh a pokračuji v užívání všech pomocníků na podporu zdraví pro svůj klid a jistotu.

Těším se na další vývoj mého těhotenství.

Jsem osobní terapeutka, výživová poradkyně v oblasti chronických zdravotních potíží a úpravy váhy. Při konzultacích vycházím z celostního přístupu ke zdraví. Od roku 2011 působím jako odborná konzultantka produktů Dr. Nony z Mrtvého moře s Archeabakterií díky nim pomáhám ženám mít pevné a harmonické zdraví a tak zvládnout náročné dny v práci i ty strávené s rodinou.

Pošlete nám váš dotaz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.