Uznej sebe samu jako tvůrce všeho, co si přeješ vytvořit!

Jak se připravit na detoxikaci?

Detoxikace je forma, jak odlehčit tělu i mysli. Poznáte to sami a hlavně to vnímáte, že je čas. Naše tělo je chytré a dává nám signály, které je dobré poslouchat. I když jaro je za dveřmi, je dobré s detoxikací začít už teď než začne jaro. Tělo nám poděkuje a odvděčí nás energií, harmonickým zdravím a vnitřním klidem.

Proč vlastně se tím máme zabývat? Naš život je plný toxinů- v jídle, ovzduší, vodě, negativní myšlenky, elektromagnetické záření. To vše nás zatěžuje. Ale samozřejmě nechceme žít jako odloučenci, je potřeba si vybrat to, co můžeme nejvíce ovlivnit a to je hlavně strava a naše myšlení.

Někdy se také bráníme, hlavně naše mysl, nechceme se vzdát jídla, je to naše potěšení, naše zábava, proto je první si v hlavě ujasnit PROČ. Proč bych měla začít s detoxikaci? V čem mi pomůže? Co mi asi tak přinese? Tím že omezím kávu, cukr, sladkosti maso? Budu mít více nebo méně energie?

Zeptejte se sami sebe a odpovědi Vám přidou do mysli. Já sama jsem prošla i 10-ti denním půstem, kdy jsem pila jen vodu a bylinkové čaje. Bylo to velmi těžké a náročné. První tři dny jsem byla absolutně nepoužitelná, unavená a i přesto jsem se donutila pracovat. Jinak bych stále myslela na jídlo. Ale po 3 dnech se to zlomilo a já si to užívala a dokonce i lehce sportovala. Zhubla jsem, nastartovalo se mi hubnutí a já měla plno přirozené energie.

Jenže… jak začnete jíst, tak se bojíte, abyste znovu nepřibrali a váhu i energii si udrželi. Byla to pro mě velká zkušenost. Nyní nejdraději držím a sama doporučuji klientům jednodenní půsty, kde nejím, ale piji jen vodu a ovocné  nebo zeleninové šťávy (1litr -jablko, mrkev,červená řepa, celer, grep). Celý rok dodržuji systematickou a každodenní detoxikaci ve formě úpravy stravy zaměřené z 60% na rostlinnou stravu, doplnění těla buněčnou výživou pomocí Dakseen, Soupseen  a doplňků stravy od Dr. Nony z Mrtvého moře s Archeou. Je to buňka, která má svou vlastní inteligenci a neustále skenuje naše buňky a ihned vyloučí vše, co tam nemá být. Geniální a unikátní forma detoxikace!!

Jednou za  týden až 14 dní si dám jednodenní půst s ovocnými a zeleninovými šťávami. Sami se na dny bez jídla budete těšit. Ale jak k tomu dojít? Ze svých zkušeností doporučuji začít postupně a detoxikací se zabývat po celý rok, stanovit si dny, kdy budete odlehčovat své tělo – omezit nebo nepít kávu, maso, sýry, vejce, alkohol, pečivo, sladkosti a přejít co nejvíce na makrobiotickou stravu, tak abyste mohli jíst, a přitom tělo odlehčovat a detoxikovat. Už jen tímto krokem Vám tělo poděkuje. Možná se prvních pár dnů budete cítit unavení, to je přirozené. Tělo se zbavuje nahromaděných toxinů a jedů. Je potřeba hodně pít, čistá odstátá voda nebo filtrovaná, doplněná minerální soli od Dr. Nony– složením je jako plodová vody a doplní tělu ztracené minerální látky. Dále bylinkové čaje- směsi na detoxikaci, jaterní, ledvinový čaj nebo bylinnou kůru GONSEEN, který nazývám jako „detektor pravdy“- odhalí v těle vše, co tam nemá být a při pravidelném použití poznáte výsledek. Možností je spousta, proto si sami vyberte.

Jak mít poskládaný odhlehčovací jídelníček?

Snídaně – teplá obilná kaše – bezlepkové ovesné vločky nebo jáhelná kaše uvařené v rostlinném mléku, přidáme rozemletá chia nebo lněné semínka, doplnit 1 kusem ovoce- jablko, hruška, pomeranč. Posypeme opraženými slunečnicovými nebo dýňovými seminky. Můžeme přidat odměrku proteinu.

Oběd – makrobiotický talíř- luštěniny (cizrna, žlutý hrách, červená čočka, fazola adzuki), dušená zelenina – (brokolice, květák, mrkev, petržel) a komplexní obiloviny – jáhly, quinoa, basmati rýže nebo natural, posypeme gomasiem.

Svačina – 3dcl zeleninovo-ovocné šťávy- (mrkev, řepa, celer, jablko, zázvor, ananas) nebo 1/2 tyčinky Dakseen

Večeře – dušená zelenina, trochu čerstvých salátových listů, a rostlinná bílkovina – tofu, tempeh. Zeleninu dochucujeme olivovým nebo konopným olejem, umeoctem.

Pokud chci sportovat, tak doporučuji jídelníček obohatit o proteinové směsi, můžou být i veganské, kterou přidávám i do ranní kaše nebo na odpoleční svačinu. Variant, jak detoxikavat je spousta. Každý je individuální a je potřeba poslouchat své tělo.

Všechny doplňky stravy je nutné zapíjet jednou až dvěma sklenicemi čisté vody. Je nutné dbát doporučení lékaře!! Účinky produktů Dr. Nony se dostaví především při jejichdlouhodobém užívání, (ačkoliv se vyskytly i rychlé pozitivní  reakce při jednorázovém použití).

Všechny kosmetické produkty se nanáší v malém množství na pokožku či sliznice, rychle se vstřebávají. Stačí nanášet malé množství, protože biologicky aktivní látky jsou v nich obsažené ve vysokých koncentracích. Díky tomu jsou finanční výdaje při použití produktů Dr. Nony nižší.

Veškeré následující postupy a návody mají pouze doporučující charakter a nemají ani nemohou být náhradou za lékařskou péči. Doplňky Dr. Nony jsou podpůrné a doplňkové a v žádném případě to nejsou léky. Nejprve se poraďte se svým lékařem!!

Jsem osobní terapeutka, výživová poradkyně v oblasti chronických zdravotních potíží a úpravy váhy. Při konzultacích vycházím z celostního přístupu ke zdraví. Od roku 2011 působím jako odborná konzultantka produktů Dr. Nony z Mrtvého moře s Archeabakterií díky nim pomáhám ženám mít pevné a harmonické zdraví a tak zvládnout náročné dny v práci i ty strávené s rodinou.

Pošlete nám váš dotaz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.