Při objednávce nad 1500,- Kč je doprava ZDARMA! Ke každé objednávce dostanete DÁREK!

Vaše dotazy k objednávkám a poradenství volejte zákaznický servis +420 608 887 760

Jak znovu nastartovat metabolismus pro hubnutí?

Nikdy jsem se svojí váhou neměla problémy, vždy jsem mohla jíst, co jsem chtěla a byla jsem svěží a plná energie. Dříve mě trápilo jen nafouklé břicho a akné. Tyto problémy se mi podařily vyřešit nalezením příčiny a úpravou stravy.

Ale jak procházíte životem, který vám přináší spoustu zkoušek a životních výzev, tak se mé tělo začalo přirozeně chránit a abych vše vydržela, tak jsem se postupně zaobalovala tukem. V roce 2015 jsem přibrala 7 kg. Cítila jsem se hodně “obézní”.  Nebyla jsem to já.  Jeden můj kamarád se mi svěřil, že jak mě viděl, tak si začal říkat, že už jsem na stejné cestě jako ostatní ŽENY, které se o sebe nestarají. Ach, jak krásně hodnotíme to, co skutečně vidíme. Kdyby všichni věděli, co jsem dělala pro to, abych zhubla, ale prostě to nešlo…. Byla jsem hodně zavodněná a překyselená všemi starostmi a mohla jsem dělat co jsem chtěla, pít koktejly, cvičit, ale ne a ne zhubnout…

Po čase uvolnění mi přišla inspirace v podobě 7 denního půstu. Dříve jsem vždy měla jen odlehčovací dny v podobě jednodenního, max. dvoudenního půstu. Chtěla jsem to zkusit.

V lednu roku 2016 jsem najela na 7 denní půst. Pila jsem jen vodu s minerální solí od Dr. Nony, filtrovanou  vodu, bylinnou kůru Gonseen a prováděla 2x v týdnu hodinové odkyselující koupele – 2 vršky minerální soli + 3 lžíce sody bicarbony. A ještě jsem k tomu brala 2x denně přírodní tobolky Goldseen– je to přirozená energie do buněk. A to je vše. Nejhorší pro mě byly první 3 dny, kdy jsem byla unavená, malátná a trápil mě pocit hladu.  Ale vše se dá vydržet.

Byla to pro mě úplně nová situace, kdy jsem s tak dlouhým půstem neměla zkušenosti,  ale pod vedením zkušeného odborníka, jsem to vše zvládla. Půst je výborný v tom, že to není jen očista těla, ale i duše. Zklidníte myšlenky a hodně vás to posune dále.

Během půstu jsem chodila i cvičit – běh, jóga a rychlá chůze. Cítila jsem se moc fajn a energie začala růst a já jsem začala hubnout. Po půstu jsem pokračovala vegetariánskou stravou a míchala jsem ji s RAW stravou.  Zhubla jsem za 3 měsíce 10kg,  udržela jsem si svalovinu a zhubla jsem hlavně tuky a přebytečnou vodu. Cítila jsem se úžasně, zažívala jsem v břiše vnitřní klid a byla jsem šťastná.

Asi po 4 měsících se vše začalo měnit, váha sice byla stejná, ale energie ubývala, přestala jsem mít sílu na cokoliv. V tu chvíli jsem pochopila, že je potřeba začít jíst trochu jinak. Že toto není cesta. Měla jsem samozřejmě obavy, co když začnu jíst a zase přiberu? Podaří se mi mou váhu udržet, i když budu jít normálně?  Začala jsem jíst znovu maso, vajíčka a ryby – tak 2 – 3x v týdnu. Vím, že to mé tělo potřebovalo a potřebuje.
Ale vím, že ne každý den. Je potřeba se naučit mít rovnováhu i v jídle. Sice jsem lehce přibrala, ale do váhy, při které jsem spokojená.

Byla to pro mě velká zkušenost. Dnes jsem se naučila poslouchat své tělo. Vrátila jsem se k běžné stravě, někdy mé tělo potřebuje jen RAW stravu, někdy potřebuji maso, někdy jím 3x denně, někdy 5x. Někdy snídám, ale někdy si dám půl denní půst. Miluji dezerty, kvalitní zmrzlinu, ale přes den si pak dám dietní jídla ve formě zeleniny, kvalitní bílkoviny nebo jen koktejl pro odlehčení.  Přesně vím, co a kdy a to samé učím mé klienty při svých konzultacích. 

Život je jedna velká změna, to platí i s naší váhou. Příčin „proč nemůžu zhubnout“ je také několik. Je potřeba se zklidnit, uvolnit a odpověď, co máme dělat nebo naopak nedělat, přijde sama a možná je se dozvíme, že je pro nás dobře být zrovna na této váze. Vždy je na prvním místě psychika – radost ze života, nemyslet jen na jídlo a nemít výčitky, když si už něco kalorického dám.

Dodnes mě hodně pomáhají a také doporučuji svým klientům koktejl Zdravé jídlo produkty od Dr. Nony s ARCHEABAKTERIÍ z MRTVÉHO MOŘE.  A proč Dr. Nona? Protože mám osobní zkušenost, kdy mi z nějakého důvodu zčernaly zuby – Archea mi našla skrytý problém, o kterém jsem netušila, že mám. Více o této zkušenosti si přečtěte zde. Když už něco beru, tak ať to má hlubší smysl.

Ale i ve stravě platí zásady a řád. Hledejte souvislosti, i ve stravě používejte zdravý selský rozum, pokud sami nevíte, nechte si poradit od člověka, který má zkušenosti a je vám sympatický 🙂

Poznámka: Moje vlastní zkušenosti se mohou lišit od zkušeností dalších uživatelů, proto negarantuji, že dosáhnete stejných výsledků. Každý organismus funguje individuálně, proto se zříkám osobní zodpovědnosti za uvedené informace.

Jsem terapeutka, nutriční koučka a konzultantka produktů Dr. Nony. Pomáhám Ženám - podnikatelkám, manažerkám, obchodnicím a všem maminkám, kterým záleží na zdraví svém a své rodiny mít pevné a harmonické zdraví a žít šťastný a spokojený život. Zabývám se koučinkem pro zdravý životní styl, transformační terapií pro odblokování energetických bloků a podvědomých programů, podporuji projekt "Zdravá snídaně do každé rodiny" .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.