O vitamínech, minerálech a dalších složkách v doplňcích a kosmetice značky Dr.Nona

Vitamíny:

Vitamín A je nezbytný pro růst a buněčný vývoj, dále pro zrak (podílí se na tvorbě zrakových pigmentů) a imunitní funkce. Pomáhá udržovat zdravou kůži a sliznice dýchacích, zažívacích a močových cest. Je to silný antioxidant, zlepšuje růst kostní tkáně, je vynikajícím prostředkem proti stárnutí a onkologickým onemocněním. Jeho nedostatek se projevuje šeroslepostí, poškozením zraku, častými infekcemi a dechovými obtížemi.(Regenerační krém Solaris,

Vitamín B1 (tiamin) je nezbytný k získávání energie ze sacharidů a tuků. Má zásadní význam pro trávení a nervovou soustavu. Brání tvorbě toxických látek, které mohou poškodit srdce a jiné orgány. Jeho nedostatek vyvolává otoky, nervové poruchy a svalovou slabost.

Vitamín B2 (riboflavin) se podílí na energetické výměně bílkovin, tuků a sacharidů, reguluje stav centrálního nervového systému, působí na zrak, stav pokožky, vlasů a nehtů. Jeho nedostatek se projevuje chudokrevností, dermatitidou, popraskanými rty nebo lupy.

Vitamín B3 (PP – nikotinová kyselina) je nutný k tvorbě energie v buňkách a k tvorbě neurotransmiterů. Pomáhá udržovat zdravou pokožku a funkce zažívacího ústrojí. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Doporučuje se k prevenci srdečních onemocnění. Zlepšuje funkci jater. Jeho nedostatek se projevuje únavou, depresí, nadměrnou pigmentací pokožky nebo častými průjmy.

Vitamín B5 (pantotenová kyselina) pomáhá uvolňovat energii z potravy, je nezbytná pro syntézu cholesterolu, tuku a červených krvinek. Normalizuje nervový systém, funkce nadledvinek a štítnou žlázu, zlepšuje stav svalové tkáně a pokožky. Jeho nedostatek je poměrně vzácný a projevuje se snížením citlivosti v prstech u nohou. (HALO FÁZE 9, DAKSEEN, ČOKOSEEN, SOUPSEEN, GOLDSEEN,

Vitamín B6 (pyridoxin) je potřebný pro vstřebávání bílkovin a tuků a napomáhá tvorbě červených krvinek. Reguluje stav nervového systému, brání kožním zánětům, podporuje dobrý stav zubů a dásní. Je velice důležitý pro správnou funkci imunitního systému. Jeho nedostatek se projevuje anémií a depresí. HALO FÁZE 9,

Vitamín B9 (listová kyselina) se podílí na výměně a syntéze aminokyselin a nukleových kyselin, blahodárně působí na činnost střev. Spolu s vitamínem B 12 se podílí na tvorbě nových buněk. Je zvláště důležitá před početím a během těhotenství k prevenci defektů nervového systému plodu. Při jeho nedostatku vzniká anémie, poškození střev a vstřebávání živin.

Vitamín B12 (kyanokobalamin) je životně důležitý pro tvorbu DNA, RNA a myelinu (bílé hmoty obklopující nervová vlákna). Je rovněž důležitý pro buněčné dělení a transport kyseliny listové a jejích derivátů do buněk. Jeho nedostatek se projevuje degenerativními změnami nervového systému, případně mravenčením v končetinách a smyslovými poruchami.

Vitamín C (askorbová kyselina) je potřebný k tvorbě kolagenu (bílkoviny nezbytné pro zdravé zuby, kosti, dásně, chrupavky a kůži). Podporuje růst a regeneraci tkáně. Pomáhá absorpci železa z potravy. Je to také silný antioxidant, který zvyšuje odolnost organismu proti infekcím a zesiluje imunitu. Jeho nedostatek se projevuje únavou, ztrátou chuti k jídlu, bolestí kloubů, zánětem dásní, pomalým hojením ran a náchylností k infekcím.(HALO PULMOSEEN, DAKSEEN, ČOKOSEEN, SOUPSEEN, HALO GOLDSEEN, IMUNSEEN)

Vitamín D působí na minerální výměnu látek, tvorbu kostní tkáně a vstřebání vápníku a fosforu do organismu. Má také přezdívku „sluneční vitamín“, protože se v těle vytváří při pobytu na slunci. Je rozpustný v tucích. Jeho nedostatek pak vyvolává měknutí kostí a u dětí deformaci kostry.

Vitamín E (tokoferol) je jedním z nejvýznamnějších antioxidantů. Chrání buňky před napadením volnými radikály a zpevňuje cévy. Má preventivní účinky proti vzniku aterosklerózy a srdečním onemocněním. Zabraňuje předčasnému stárnutí. Jeho nedostatek se projevuje zejména u lidí s neschopností vstřebávat tuk a nedonošených dětí, a to anémií a nervovým poškozením.(HALO PULMOSEEN, HALO RAVSEEN, HALO OKSEEN, HALO GOLDSEEN, SOUPSEEN, DAKSEEN, ČOKOSEEN)

Biotin (vitamín H) pomáhá vytvářet mastné kyseliny a je důležitý pro uvolňování energie z potravy. Spolu s vitamínem B5 působí na vlasové kořínky. Je také nutný pro rozkládání a metabolismus tuků, tzn. pro normální průběh energetických procesů, růst a syntézu tukových kyselin a pro aktivizaci imunitního systému. Jeho nedostatek může vyvolat dermatitidu a lupy. (HALO FÁZE 9, DAKSEEN, ČOKOSEEN, SOUPSEEN, GOLDSEEN)

Cystein je potřebný pro vstřebávání selenu a pro očistu organismu od toxických látek. Tato aminokyselina je důležitá při obraně proti volným radikálům a díky svým detoxikačním vlastnostem, má velmi příznivý vliv na imunitní systém. (HALO FÁZE 9 )

Methionin je jednou z nejdůležitějších aminokyselin. Organismus totiž není schopen si ji syntetizovat sám. Zabraňuje stárnutí, protože se podílí na tvorbě kolagenu. Zneškodňuje toxické látky a pomáhá je vyloučit z organismu. Spolu s cysteinem hraje důležitou roli v syntéze adrenalinu, kreatinu a jiných biologicky důležitých sloučenin v procesu tvorby zdravých vlasů. Jeho nedostatek je často příčinou vypadávání vlasů a plešatění. (HALO FÁZE 9)

Křemík je pro náš organismus důležitý zejména proto, že se účastní mnoha enzymových a metabolických procesů. Dále přispívá spolu s vápníkem a hořčíkem ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů a vlasů). Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání, má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže. (HALO OKSEEN)

Minerální látky:

Mangan je součástí enzymů, chránících tkáně před volnými radikály a působí na vstřebávání některých vitamínů a minerálních látek do organismu. Mangan je dále nezbytný pro tvorbu hormonů štítné žlázy a pohlavních hormonů a hraje důležitou roli v tvorbě cholesterolu a inzulinu. Podílí se také na tvorbě kostí a pojivové tkáně a je tedy zásadní pro zdravé fungování podpůrné a svalové soustavy. (DAKSEEN)

Zinek je nezbytnou složkou celé řady enzymů. Hraje nezastupitelnou úlohu při udržování a replikaci genetického materiálu každého jednotlivce (DNA, RNA). Je životně důležitý pro zdravý růst organismu a především pro činnost imunitního systému. Účastní se také vylučování volných radikálů a podporuje zdravý vývoj pohlavních orgánů. I mírný nedostatek zinku významně zvyšuje riziko infekce a virového onemocnění, proto hraje tento prvek tak zásadní úlohu ve výživě, zvláště u dětí a starších osob. (HALO PULMOSEEN, DAKSEEN, IMUNSEEN)

Selen je jedním s nejdůležitějších stopových prvků, potřebných pro náš organismus. Společně s vitamínem E funguje jako antioxidant, který chrání tkáně před poškozením volnými radikály. Bez selenu by se lidský organismus nevyvíjel, játra by neplnila své funkce a netvořily by se ani důležité hormony. Selen je nezbytný pro zdravý chod štítné žlázy, pro zdravou kůži i vlasy a zachování dobrého zraku. Je také jedním z komponentů spermií, podporuje tedy reprodukční funkce. Jeho dostatečný přísun je důležitý zejména pro kuřáky, protože odvádí z těla toxické odpadní látky. Jeho nedostatek se projevuje růstovými problémy, vypadáváním vlasů, únavou a sníženou reprodukční činností.(HALO PULMOSEEN, HALO OKSEEN)

Vápník je základní stavební složkou kostní tkáně a zubů. Je také naprosto zásadní pro činnost srdce, svalů, nervů a dobrou srážlivost krve.

Měď je nutná pro tvorbu kolagenu, podporuje také tvorbu bílých krvinek a zvyšuje odolnost proti bakteriím.

Chrom je zásadní především pro metabolismus glukózy, syntézu cholesterolu a mastných kyselin. Jeho hlavní funkcí je stimulace účinků inzulinu v těle.

Železo je součástí krevního barviva – hemoglobinu, podílí se na tvorbě energie a napomáhá správnému vývoji organismu.

Jód je jeden z nejdůležitějších stopových prvků, na kterém závisí celkový zdravotní stav člověka, jeho vývin, růst, zásobování orgánů důležitými látkami a především mozkové funkce.

Hořčík pozitivně ovlivňuje srdeční činnost, účastní se metabolismu cukrů, tuků a bílkovin v těle, zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách, a následně vzniku ledvinových kamenů a podílí se na správném využití vitamínů C a E v organismu.

Mangan je ceněný nejen pro své antioxidační vlastnosti, ale také pro své pozitivní působení na metabolické procesy v kostech a nervové tkáni. Podílí se na vzniku interferonu, důležité látky s protivirovým a protinádorovým působením na organismus.

Molybden je zásadní pro správné funkce důležitých enzymů v organismu a také pro neutralizaci škodlivých látek (aldehydů).

Kukuřičný olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou důležitým zdrojem energie. Je bohatý na vitamíny B, C a E a podporuje tvorbu červených krvinek. Zabraňuje cholesterolu v usazování na stěnách cév a snižuje pravděpodobnost vzniku krevních sraženin.(HALO PULMOSEEN)

Betakaroten patří mezi antioxidační látky, které přispívají k dobrému zdraví a zabraňují stárnutí organismu. Betakaroten se v těle přeměňuje na vitamin A. (HALO PULMOSEEN)

Omega mastné kyseliny (rybí tuk) hrají klíčovou úlohu v životně důležitých procesech v našem těle, od regulace krevního tlaku, přes krevní srážlivost až po udržování pevné imunity organismu. Snižují také riziko srdečních problémů, protože zamezují tvorbě krevních sraženin, které často vedou k infarktům. Omega mastné kyseliny si tělo nedokáže vyrobit samo, proto je třeba je tělu dodávat ze stravy (nachází se především v mase tučných ryb) nebo formou potravinových doplňků. Jejich užívání vede ke zlepšení glukózové a inzulínové tolerance a také k posílení imunitního systému. (HALO RAVSEEN)

HALO KOMPLEX je to know-how, vypracované vědci kliniky LENOM

  1. HALO – jsou to biologicky aktivní látky, tvořené v živých organismech – biohmota Mrtvého moře- Archea
  2. ORGANO – organické sloučeniny, které vyskytují v rostlinách – aromaterapeutické sloučeniny, fyto-preparáty.
  3. MINERÁLNÍ – neorganické látky – minerály a bio-metály Mrtvého moře.

Jsem osobní terapeutka a konzultantka produktů značky Dr. Nony z Mrtvého moře s unikátní Archeabakterií . Jsem průvodkyní pro všechny ženy, které nejsou spokojené sami se sebou (se svým zdravím, tělem, vztahem, prací, financemi) a jsou na cestě hledání sebe sama - svého ženství, pevného zdraví a své sebehodnoty. Zabývám se konzultacemi pro zdravý životní styl, transformační terapií pro odblokování energetických bloků a podvědomých programů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.