7 tipů pro udržení váhy a pevné zdraví

1. Teplá voda s citronem

Ráno hned po probuzení vypít 4 – 5 dcl teplé vody s citronem pro nastartování a pročištění metabolismu, střev, jater a ledvin. Celou noc nepijeme, a proto je potřeba ihned po probuzení očistit naše tělo vodou. Teplá voda dělá dobře nejen našemu trávení, ale pomáhá nastartovat metabolismus.

2.Bylinná kůra čaje Gonseen

2 šálky čaje Gonseen během dne. Neprávem se mu říká čaj, jedná se spíše bylinnou kúru. Obsahuje nejen cestmínu paraguayskou, olivovník evropský, dobromysl, měsíček lékařský, meduňku lékařskou, chryzanténu zahradní, ale také důležitý Halo-komplex. Tato kúra nejen posiluje imunitní systém, odvádí z těla toxické látky a pomáhá s detoxikací, a zároveň také zmírňuje stres, je zdrojem energie po celý den, normalizuje krevní tlak a snižuje chutě na sladké. Je výborný i na dobrou náladu. Může se pít dlouhodobě.

3. Výživná snídaně

Teplá obilná kaše nebo smoothie složené z kvalitních bílkovin a tuků ve formě ořechů, chia nebo lněných semínek, rostlinného mléka nebo sójového či bílého jogurtu, komplexních i jednoduchých sacharidů (1 ks ovoce, ovesné nebo jakékoliv jiné vločky). Teplou kaši volíme v chladnějších dnech, kdy máme potřebu se zahřát, doporučuji vždy doplnit proteinem – ideální je příchuť vanilka. Pokud nestíháme nebo potřebujeme změnu, doporučuji výživnou směs Zdravé jídlo, které je v 9 příchutích a dodá do organismu vše, co po ránu naše tělo potřebuje. Kaše i smoothie nezatíží organismus a nastartují metabolismus správným směrem. Snídat je dobré jen tehdy, pokud máte hlad. Vše je individuální a určitě není dobře se do jídla nutit. Někdy sami víte, že je potřeba posnídat, ale někdy na jídlo nebudete mít ani pomyšlení.

 4. Kvalitní oběd

Rostlinné nebo živočišné bílkoviny, komplexní sacharidy, zelenina čerstvá nebo dušená. To by měla být správná skladba talíře. Bohužel v dnešních restauracích tomu tak není. Vždy najdeme kopec rýže nebo brambor a zelenina žádná.  Zeleninu jíme kvůli vláknině, která nám pomůže nejen s trávením, ale i sníme menší porce. Doporučuji si zeleninu přiobjednat nebo občas si oběd nachystat doma do misky a v práci sníst. Takto si můžeme dělat různá luštěninová jídla, která na meníčkách určitě nenajdete.

5. Pitný režim během dne

3-4 dcl na 10kg váhy. Z 80 % pijte jen čistou vodu, kterou různě dochucujte plátky citronu, pomeranče, okurky, lístky máty, bylinným nápojem z  Aloe, která upravuje jakékoliv problémy se zažíváním a čistí trávicí trakt nebo  minerální solí z Mrtvého moře od Dr. Nony, která pomáhá udržovat pH v zásaditém stavu a může se používat i jako iontový nápoj v průběhu cvičení. Na vodu s minerální solí je potřeba si trochu zvyknout. Začínejte pomalu 2-3 zrníčka. Vodu pijeme před jídlem cca 15-20 min, ne ihned po jídle. Pití před jídlem podporuje vytvoření trávicích enzymů – urychlení trávení, kdežto pitím po jídle dochází k jejich naředění a tím zhoršení trávení.

6. Večeře

Určitě je dobře večeřet i když není tolik hlad. V této situaci volíme jen bílkoviny a zeleninu v podobě vajíček, kvalitní šunky, tofu nebo sardinky. Občas je dobré si dát jen Zdravé jídlo doplněné proteinem odlehčení trávení a detoxikaci.  Dostatek bílkovin udržuje naše svaly v kondici a snížuje také chutě na sladké. Doporučuje se 1,2 – 1,5 g bílkovin/1 kg váhy. Tzn. pokud vážím 60 kg, potřebuji 72 g bílkovin každý den.  Pokud mám potřebu sacharidů, je možné si dát např.  1 krajíček kváskového chleba nebo knackebrott. Ale na prvním místě volíme bílkovinu před sacharidy. Ideální na večeři je salát s olivovým olejem, umeoctem, můžeme přidat 1 lžíčku oříškového másla s bílkovinou (vajíčka, libové maso, šunka, nízkotučný sýr, tofu, tempeh).

7. Buněčná výživa

Dnešní ovoce a zelenina neposkytuje vše, co by naše tělo potřebovalo. A spíše je to i nereálné. To bychom museli jíst velké kvantum nejen ovoce, zeleniny, která by se nestrávila, ale i všech dalších makro a mikrosložek. Finančně i energeticky by to bylo velmi náročné. Proto je mnohem jednodušší doplňovat část živin ve formě buněčné výživy skrze kvalitní doplňky stravy např.tyčinky Dakseen, čokoládový nápoj Čokoseen, polévka Soupseen, zdravé jídlo. Když máme správně nasycené buňky, které jsou zdravé a silné, tak i naše tělo to pozná pevným a harmonickým zdravím, silnou imunitou a pozitivní energií.

Všechny doplňky stravy je nutné zapíjet jednou až dvěma sklenicemi čisté vody. Je nutné dbát doporučení lékaře!! Účinky produktů se dostaví především při jejichdlouhodobém užívání, (ačkoliv se vyskytly i rychlé pozitivní  reakce při jednorázovém použití).

Všechny kosmetické produkty se nanáší v malém množství na pokožku či sliznice, rychle se vstřebávají. Stačí nanášet malé množství, protože biologicky aktivní látky jsou v nich obsažené ve vysokých koncentracích. Díky tomu jsou finanční výdaje při použití produktů Dr. Nony nižší.

Veškeré následující postupy a návody mají pouze doporučující charakter a nemají ani nemohou být náhradou za lékařskou péči. Doplňky jsou podpůrné a doplňkové a v žádném případě to nejsou léky. Nejprve se poraďte se svým lékařem!!

Mou vášní je od 20 let duchovní a osobnostní rozvoj, práce s myšlenkami a odstraňování podvědomých bloků a traumat z prenatálního období. Působím jako osobní terapeutka a konzultantka produktů značky Dr. Nony z Mrtvého moře s unikátní Archeabakterií . Jsem průvodkyní pro všechny ženy, které nejsou spokojené sami se sebou (se svým zdravím, tělem, vztahem, prací, financemi) a jsou na cestě hledání sebe sama - svého ženství, pevného zdraví a své sebehodnoty. V současné době jsem nejen podnikatelka, ale i maminka na rodičovské dovolené.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zobrazit Všeobecné obchodní podmínky včetně informací o zpracování osobních údajů.